-3.9 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023
Art. promocyjny

  Innowacyjne okna i drzwi z aluminium gwarancją izolacyjności termicznej

  Budynek z oknami na bazie systemu MB-104 Passive Aluprof
  Budynek z oknami na bazie systemu MB-104 Passive Aluprof

  Za wysokiej jakości produktem, który będzie nam służył długie lata, zwykle idzie nieco wyższa cena. Pamiętajmy jednak, że inwestycja w stolarkę okienną i drzwiową, która jest wyjątkowo wytrzymała, a dodatkowo wyróżnia się doskonałymi parametrami izolacyjnymi, nawet przy nieco wyższych kosztach początkowych wynikających z zakupu produktów, zwraca się wraz z niższymi rachunkami za ogrzewanie.

  ALUPROF MB-104 Passive
  ALUPROF MB-104 Passive

  Na rynku możemy znaleźć wiele rozwiązań energooszczędnych, w tym także takie, które z powodzeniem spełniają nawet surowe wymagania budownictwa pasywnego. Przykładem jest system firmy Aluprof: MB-104 Passive, którego najwyższa izolacyjność termiczna została potwierdzona prestiżowymi certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt. Okna i drzwi aluminiowe z przegrodą termiczną w systemie MB-104 Passive poza doskonałą izolacyjnością termiczną cechuje również bardzo dobra izolacyjność akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji. Parametry stolarki wykonanej na bazie tego systemu przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm” – wyjaśnia Michał Marcinowski, manager produktu firmy Aluprof.

  Panoramiczny widok otoczenia domu w połączeniu z wysoką izolacyjnością termiczną możemy też uzyskać decydując się na nowoczesne wielkogabarytowe drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R firmy Aluprof. Rozwiązanie oparte jest na wąskich profilach, dzięki którym konstrukcje zyskują nowoczesny wygląd. Kształtowniki skrzydła drzwi są całkowicie ukryte w ościeżnicy, a jedynym elementem widocznym po zamknięciu drzwi jest wąski, 25-milimetrowy słupek. Skrzydła drzwi aluminiowych w systemie Aluprof MB-Skyline Type R są wykonywane z nowoczesnych, przyjaznych środowisku materiałów zapewniających najwyższe parametry izolacyjności termicznej, które dodatkowo zwiększa zastosowanie pakietów 3-szybowych o grubości od 52 do 60 mm„, dodaje specjalista.

  Na komfort przebywania w domu istotnie wpływa wiele czynników, w tym jego wygląd, widok jaki mamy z okna, a także ilość światła docierającego do wnętrza. Nie bez znaczenia pozostaje też komfort termiczny, który dodatkowo przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie. Jak pokazują powyższe przykłady, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aluminiowych okien i drzwi jesteśmy w stanie zachować izolacyjność termiczną, nie rezygnując przy tym z imponujących przeszkleń.

  Latest Posts

  Najnowsze wpisy

  Polecane produkty