13.1 C
Warszawa
środa, 4 października, 2023
Art. promocyjny

  MONTERIADA 2020 w obiektywie

  Warto powspominać wydarzenia z początku roku, który był niezwykle udany dla Związku POiD. Wielkim sukcesem okazała się m.in. piąta edycja MONTERIADY na słynnych Targach BUDMA. Wydarzenie, promujące sztukę dobrego montażu stolarki otworowej, cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających w lutym poznańskie hale targowe. To zasługa nowej atrakcji – budowy na żywo ścian domu o doskonałych parametrach w zakresie energooszczędności.

  MONTERIADA 2020 w obiektywie

  Zmontujemy, montujemy i zmontowaliśmy – od MONTERIADY 2020 minęło już trochę czasu, a więc najwyższy czas na podsumowania. Przede wszystkim, było to przedsięwzięcie bardzo wymagające pod względem organizacyjnym. Każda z osób zaangażowanych w projekt, wykorzystując w pełni swoje talenty, poświęciła mnóstwo czasu, aby odpowiednio przygotować wydarzenie. Wiele spotkań, liczne konsultacje z ekspertami, niezliczona ilość wykonanych telefonów… Ta wytężona, kilkumiesięczna praca przyniosła wymierne efekty – tegoroczna MONTERIADA miała doskonały odbiór społeczny, a o tym jak ważny jest dobry montaż okien, drzwi czy bramy garażowej oraz odpowiednie połączenie tych wyrobów z murem i izolacją termiczną, dowiedziało się liczne grono odbiorców.

  MONTERIADA 2020 w obiektywie

  Monteriada i dwie strefy montażowe

  Na stoisku MONTERIADY 2020 funkcjonowały dwie zupełnie oddzielne, dynamiczne strefy montażowe. Z przodu usytuowana została tradycyjnie platforma, na której cyklicznie montowane były produkty z branży stolarki otworowej. Po sąsiedzku zaś, dzień po dniu powstawała stopniowo wyjątkowa instalacja – ściany domu. Finalnie na jednej z nich zaprezentowany został przekrój przez wszystkie warstwy. Celem tej niecodziennej budowy było pokazanie, że stolarka otworowa musi być dobrze połączona z murem i izolacją termiczną, a jest to prawdziwa sztuka. W sercu stoiska znalazła się z kolei strefa biznesowa z zapleczem kawiarnianym i specjalnie zaprojektowanym miejscem do wystąpień. W tej komfortowej przestrzeni, gdzie można było nawiązywać kontakty biznesowe, drugiego dnia targów miała miejsce konferencja prasowa Związku Polskie Okna i Drzwi, podczas której przedstawione zostały najważniejsze inicjatywy stowarzyszenia. Wręczone zostały również certyfikaty dla firm uczestniczących w bieżącej edycja kampanii edukacyjnej DOBRY MONTAŻ. Tego samego dnia odbyła się również debata dla uczniów przygotowujących się do wykonywania zawodu „montera stolarki”.

  MONTERIADA 2020 w obiektywie

  Partnerzy wydarzenia

  Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które wzięły udział w wydarzeniu w roli Parterów, tj.: AERECO WENTYLACJA, Aluplast, Blachy Pruszyński, FAKRO, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Lahti PRO, Marbet Bausystem, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PORTA, Roto Frank, Selena, Soudal, Stanley Black & Decker, TERMOton. Wyrazy uznania składamy również Partnerom Merytorycznym, a więc: Instytutowi Techniki Budowlanej, Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA, Polskiemu Stowarzyszeniu Dekarzy, Polskiemu Stowarzyszeniu Producentów Styropianu.

  Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za wsparcie komunikacyjne także Patronom Medialnym, redakcjom pism i portali: bryla.pl, budnet.pl, budownictwo.co, „Budujemy Dom”, „Builder”, „Dom Idealny”, domszytynamiare.pl, „Ekspert Budowlany”, iPolska24.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, „Materiały Budowlane”, „Monter Stolarki”, „Murator”, murator.pl, muratorplus. pl, „Nasz Głos Poznański”, obud. pl, Okna21.pl, oknonet.pl, pasywny- -budynek.pl, pomyslnadom.pl, „Przegląd Budowlany”, „Świat Aluminium”, „Świat Szkła”. Do zobaczenia za rok w Poznaniu na kolejnej MONTERIADZIE! A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej odsłony wydarzenia.

  Latest Posts

  Najnowsze artykuły

  Polacane produkty