12.8 C
Warszawa
środa, 4 października, 2023
Art. promocyjny

  Brama zdalnie sterowana

  Za pomocą smartfona możemy dziś zdalnie sterować sprzętem AGD czy domowym oświetleniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w ten sam wygodny sposób, za dotknięciem palca, niczym czarodziejską różdżką otworzymy również i zamkniemy bramę wjazdową oraz garażową. Jak uzyskać komfortowy dostęp do posesji?

  Współcześnie telefon stosujemy już nie tylko do komunikacji z innymi ludźmi – jest też mobilnym centrum rozrywki, a także urządzeniem, które wyposażone w odpowiednią aplikację posłuży do sterowania rozwiązaniami inteligentnego domu, określanymi mianem SMART HOME. Zintegrowane ze sobą i podłączone do jednego systemu produkty możemy obsługiwać przeciągając palcem po ekranie smartfona, który praktycznie zawsze mamy pod ręką.

  Aplikacja U-CONTROL do zdalnego sterowania bramą. Fot BFT
  Aplikacja U-CONTROL do zdalnego sterowania bramą. Fot BFT

  Jeden system – wiele zalet

  Zdalne sterowanie pozwala nam otworzyć bramę wjazdową i garażową bez konieczności wysiadania z samochodu, z dowolnej odległości od posesji (ważne tylko, aby telefon był w zasięgu sieci operatora komórkowego). To oszczędność czasu, a także sposób na uniknięcie trudnych warunków atmosferycznych, np. w trakcie ulewnego deszczu lub podczas zimy. Dzięki temu, nie musimy również nosić ze sobą pilota, który łatwo zgubić.

  Komfort użytkowania tego rozwiązania docenimy w wielu, różnych sytuacjach. Dla przykładu, kiedy spodziewamy się gości, nie ma potrzeby, abyśmy czuwali przy bramie, żeby ją otworzyć – możemy spokojnie przygotowywać grill w ogrodzie, jednocześnie cały czas mając zdalny dostęp do urządzenia „na wyciągnięcie ręki”. Także, jeśli zdarza nam się w pośpiechu zapomnieć, czy zamknęliśmy wjazd na posesję, nic straconego – nie trzeba wracać się do domu, wystarczy skorzystać z aplikacji. Bezpośrednio na swój telefon możemy otrzymywać też informacje, m.in. o stanie położenia skrzydła bramy, próbie jej siłowego otwarcia czy braku zasilania.

  Brama zdalnie sterowana. Fot. BFT
  Fot. BFT

  Jakie rozwiązania wybrać?

  Abyśmy zyskali możliwość zdalnego sterowania bramą wjazdową i garażową, powinny być one przede wszystkim wyposażone w automatyczny napęd. Takie rozwiązanie można zamontować w przypadku starszych wyrobów lub jeśli planujemy wymianę dotychczasowej konstrukcji na nową, dopasować od razu wszystkie niezbędne elementy w ramach jednej inwestycji. – Dla intensywnie użytkowanych bram garażowych sprawdzi się napęd Botticelli. Nadaje się on do instalacji do niemal każdej wysokości bramy, dzięki dużemu wyborowi dostępnych szyn o różnych długościach. Do tego dobierzmy centralę sterującą z protokołem komunikacji U-link, co zapewnia bezpieczeństwo szyfrowania danych, a także możliwość podłączenia wielu urządzeń do jednego systemu sterowania – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska, producenta systemów automatyzacji dostępu do domu. Na końcu zadbajmy jeszcze o zainstalowanie na swoim smartfonie odpowiedniej aplikacji U-CONTROL i mobilne centrum zarządzania jest gotowe.

  Brama zdalnie sterowana. Fot. BFT
  Fot. BFT

  Nowa brama garażowa z dofinansowaniem

  Gdy chcemy wymienić starą bramę garażową na nową, możemy pozyskać na ten cel dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Zamiana wyeksploatowanej konstrukcji na nowoczesną przełoży się nie tylko na wyższy komfort obsługi i użytkowania domu, lecz także zapewni lepsze parametry termiczne, dzięki czemu ograniczymy straty cennego ciepła z pomieszczenia. Wymiana stolarki budowlanej (okien, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej) stanowi bowiem ważny element inwestycji w termomodernizację domu.

  Zdalne sterowanie systemem SMART HOME za pomocą aplikacji w naszym telefonie nie jest jedynie gadżetem dla zwolenników nowinek technologicznych. To szereg praktycznych korzyści, wygoda oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Jeśli więc z bramy wjazdowej i garażowej korzystamy na co dzień, szybko docenimy zalety tego rozwiązania.

  Latest Posts

  Najnowsze artykuły

  Polacane produkty