19.8 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024
Art. promocyjny

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Wszystko ma swój czas – słyszymy w kultowej piosence zespołu Perfect. Stolarka otworowa również ulega zużyciu po wielu latach intensywnej eksploatacji. Nie inaczej jest z bramą garażową. Powodów do jej wymiany może być co najmniej kilka. Nowy produkt to energooszczędność oraz wygoda w przypadku wyboru wersji z napędem, a także dobre dopasowanie do nowej elewacji, gdy decydujemy się na termomodernizację domu.

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Jak wybrać produkt skrojony do naszych potrzeb? Jakie są ograniczenia techniczne, które mogą wystąpić podczas montażu w istniejącym garażu? Do wymiany bramy garażowej należy dobrze się przygotować. Podpowiadamy zatem, na co warto zwrócić szczególnie uwagę.

  Nowe czasy, nowa jakość

  Współczesne bramy garażowe są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie i mają duże lepsze parametry termoizolacyjne niż te produkowane jeszcze kilkanaście lat temu. Wedle nowych przepisów – WT 2021, współczynnik przenikania ciepła U dla tego typu produktu nie może przekraczać bowiem 1,3 W/(m2·K), co czyni go rozwiązaniem niezwykle energooszczędnym. Co więcej, dzisiaj stolarkę otworową kupuje się często w komplecie, dzięki czemu każdy element idealnie do siebie pasuje pod względem wizualnym, tworząc spójną całość. W dodatku, mamy do wyboru różne rodzaje bram garażowych wykonanych z najwyższej jakości komponentów, które możemy bez problemu zautomatyzować i włączyć do systemu SMART HOME. Inteligentny dom to przecież przyszłość budownictwa, a więc warto wziąć takie udogodnienie pod uwagę. Pozwoli nam ono oszczędzać czas i korzystać z wjazdu do garażowej przestrzeni komfortowo, nawet podczas ulewnego deszczu.

  Najpopularniejsze są aktualnie bramy segmentowe, zbudowane z paneli połączonych zawiasami. Taki produkt może otwierać się do góry i chować przy suficie, co jest najczęściej spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Gdy posiadamy jednak niskie i szerokie pomieszczenie, warto wybrać wariant boczny, wówczas brama będzie składać się na jedną ze ścian garażu. Nadproże w tym wypadku powinno mieć co najmniej 20 cm wysokości, a węgarki 10 cm szerokości. Ciekawym rozwiązaniem jest także brama rolowana, która działa podobnie jak mechanizm rolet zewnętrznych – pancerz z profili nawija się na wał w kasecie znajdującej się nad nadprożem (powinno mieć ono przynajmniej 30 cm wysokości). Taki system gwarantuje największą oszczędność miejsca, ale jest nadal rzadko spotykany w Polsce. Jeśli mamy duży, prosty podjazd, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić produkt uchylny – potrzeba bowiem ok. 1 metra wolnej przestrzeni od strony zewnętrznej. Samemu często trudno jednak ocenić, które rozwiązanie sprawdzi się u nas najlepiej. Opłaca się zatem zasięgnąć rady fachowca.

  Wysokiej klasy produkt wymaga dobrego montażu

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Pierwszym krokiem przy realizacji inwestycji jest usunięcie starej bramy – najpierw zdejmujemy skrzydła, ramę usuwamy zaś przycinając ją w dwóch miejscach. Następnie można przejść do przygotowania otworu pod montaż nowego wyrobu – wypełniamy zaprawą wszelkie zagłębienia i wyrównujemy powierzchnię. Warto tę pracę zlecić fachowcom rekomendowanym przez producenta zakupionego produktu. Będą mogli oni ocenić, czy konieczna jest wymiana całości konstrukcji, czy może tylko samej płyty. Dobiorą również system prowadzenia odpowiedni do zastanych warunków, biorąc pod uwagę wysokość nadproża, szerokości ścianek bocznych i zasięg wolnej przestrzeni pod sufitem. Ponadto dokonają pomiarów niezbędnych do zamówienia bramy.

  Fachowcy powinni rozmieścić zamocowania mechaniczne (dostoswane do rodzaju ściany) zgodnie z instrukcją montażu dostarczoną przez producenta bramy – na tyle precyzyjnie, aby możliwe było równoległe ustawienie prowadnic. Stabilne przytwierdzenie do ściany bądź sufitu elementów nośnych konstrukcji jest kluczowe. Najmniej wymagające w montażu są rozwiązania uchylne, gdyż zazwyczaj są dostarczane już zmontowane. Instalacja bramy segmentowej polega zaś na przytwierdzeniu toru przesuwu segmentów z połączonych sekcji prowadnic, wstawieniu wału ze sprężynami odciążającymi oraz włożeniu i połączeniu poszczególnych elementów poszycia. Z uwagi na dużą ilość części, przed przystąpieniem do prac warto sprawdzić, czy dostarczony produkt jest kompletny. Na koniec można przejść do montażu napędu dopasowanego do typu, wielkości i ciężaru bramy, który umożliwi nam jej bezdotykową obsługę.

  Brama garażowa to ważny element bryły domu, który powinien działać płynnie i bezawaryjnie. Dlatego warto skonsultować wybór rozwiązania z ekspertami z branży stolarki budowlanej, a prace montażowe powierzyć wykwalifikowanej ekipie fachowców. Rekomendowane punktów handlowych oraz monterów można znaleźć w wyszukiwarce na stronie internetowej: www.dobrymontaz.com

  Opisy rozwiązań Partnerów kampanii:

  BOTTICELLI SMART BT A 1250 od BFT

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Siłownik  BOTTICELLI 1250 przeznaczony jest do bram garażowych rezydencyjnych o powierzchni bramy do 16 m2. Siła ciągnąca i pchająca wynosi 1250 N. Siłownik posiada silnik zasilany napięciem 24 V DC oraz zintegrowaną centralę sterującą. Częstotliwość użytkowania napędów do 25 cykli na dobę.

  LPU 67 Thermo – energooszczędna segmentowa brama garażowa od Hörmann

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Zbudowana z izolowanych termicznie segmentów o grubości 67 mm zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną. Wyposażona w podwójne uszczelki wargowe między segmentami oraz w podwójne uszczelki progowe osiąga współczynnik przenikania ciepła 1,0 W/(m2K), a z ościeżnicą ThermoFrame, która minimalizuje powstawanie mostków termicznych – nawet 0,88 W/(m2K). Standardowo w klasie przeciwwłamaniowej RC 2 zgodne z normą DIN / TS 18194 oraz Kryteriami Technicznymi opracowanymi przez Instytut Techniki Budowlanej.

  Kołki KPR-FAST 10 K i KPS-FAST 10 S od KLIMAS Wkręt-met

  Czas na wymianę bramy garażowej

  KPR-FAST 10 K– kołek ramowy z wkrętem z łbem walcowym, zalecany do mocowania konstrukcji w podłożach takich jak: beton, beton komórkowy, cegła pełna, cegła ceramiczna perforowana. Kołek posiada koszulkę wykonaną z najwyższej jakości tworzywa. Łeb walcowy wkręta zapewnia prawidłowy docisk mocowanego elementu, a zredukowany gwint gwarantuje precyzyjne wprowadzenie wkręta oraz zwiększoną siłę w strefie rozpierania kołka.

  Czas na wymianę bramy garażowej

  KPS-FAST 10 S – kołek ramowy z wkrętem z łbem stożkowym, zalecany do mocowania elementów w podłożach takich jak: beton, beton komórkowy, cegła pełna, cegła ceramiczna perforowana. Kołek posiada koszulkę wykonaną z najwyższej jakości tworzywa. Łeb stożkowy wkręta zapewnia pełne zagłębienie w mocowanym elemencie, a zredukowany gwint gwarantuje precyzyjne wprowadzenie wkręta oraz zwiększoną siłę rozpierającą w strefie rozpierania kołka.

  Drzwi Steel SAFE od PORTA DRZWI

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Stosowanie metalu nie wyklucza tworzenia ciekawych i zaawansowanych konstrukcyjnie wyrobów. Nowoczesny design stalowych drzwi pozwala skomponować je stylistycznie z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami w domu, jak bramy garażowe czy okna. Drzwi stalowe znajdują szerokie zastosowanie, dzięki wysokiej odporności mechanicznej na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Precyzja wykonania, w połączeniu z wysokiej jakości powłoką lakierniczą w dowolnym kolorze umożliwia produkcję drzwi dostosowanych do indywidualnych upodobań Klienta.

  Drzwi Steel SAFE marki PORTA DRZWI dostępne są w 2 klasach antywłamaniowości RC 2 lub RC 3. Wyposażone są w 2 niezależne zamki LOB lub zamek hakowy Winkhaus STV. Wypełnienie – wysokiej jakości ekspandowany polistyren – zapewnia świetną izolację termiczną. W komplecie dostępny próg ze stali nierdzewnej z perforacją lub ciepły próg. Przenikalność cieplna na poziomie U= 1,1 W/m2K.

  Brama ze stalowym charakterem od Stalprodukt Zamość

  Czas na wymianę bramy garażowej

  Drzwi i brama w komplecie? Dzięki bogatej gamie laminatów dla nas to nie problem! Potrafimy dobrać idealne połączenie drzwi zewnętrznych z bramą dostarczając naszym klientom oba te produkty. Stabilna konstrukcja, mocne prowadnice, napędy renomowanych firm to wszystko przekłada się na trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania naszych bram.

  www.futryna.com.pl

  Latest Posts

  Najnowsze artykuły

  Polacane produkty