-3.9 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023
Art. promocyjny

  Kiedy dom przenika się z ogrodem – przesuwne drzwi tarasowe

  Pełne światła wnętrze, w którym intrygujące, panoramiczne szyby nie stanowią granicy dla ogrodu, lecz przeciwnie, zapraszają zieleń, słońce i przestrzeń do środka… Do tego nowoczesny, elegancki sznyt, wygoda, efektywność energetyczna i możliwość indywidualnych aranżacji. Oto dom, w którym – dosłownie i w przenośni – naprawdę chce się żyć.

  Połączenie luksusowej estetyki z wysoką funkcjonalnością, dającą mieszkańcom poczucie swobody i otwarcia na naturę – tę cechę zapewniają nowocześnie projektowanym domom przede wszystkim efektowne, panoramiczne przeszklenia. Przesuwne szklane drzwi, stosowane głównie w strefie dziennej, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu, nadają budynkowi lekki charakter i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim mieszkańcy mają nieodparte wrażenie, że salon harmonijnie wtapia się w naturę, a wnętrze i ogród stanowią jedną całość bez barier.

  Co więcej – wrażenie to nie jest tylko obietnicą i piękną iluzją, lecz realnym, codziennym doznaniem. Przesuwne drzwi tarasowe pozwalają mieszkańcom swobodnie przemieszczać się między wnętrzem a otoczeniem, zacierając granice architektury i przyrody. Takim przykładem może być aranżacja w systemach MB-Skyline Type R od Aluprof, gdzie dyskretnie ukryta, subtelna rama oferuje jednocześnie najwyższy poziom estetyki i funkcjonalności.

  Szklane drzwi w aluminiowych profilach mają wiele kształtów i konfiguracji, dzięki czemu łatwo je wkomponować w dowolną, wybraną ścianę. Nowoczesny system tarasowych drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R o wielkich gabarytach ma całkowicie ukryte profile skrzydła drzwi, wąski słupek oraz płytką ościeżnicę. Do przesuwania ogromnych elementów nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie. Obietnica została spełniona.

  Fot: Drzwi przesuwne otwierają dom na zieleń
  Fot: Drzwi przesuwne otwierają dom na zieleń

  Praktyczne walory powierzchni ze szkła

  Konkurencyjna estetyka i wygoda eksploatacji to jednak nie jedyne plusy wielkogabarytowych drzwi szklanych. W parze z nimi idą ważne funkcje użytkowe.

  Czysto praktyczne znaczenie dużych przeszkleń wynika z większej ilości promieni słonecznych, które docierają do pomieszczenia pod różnym kątem w ciągu dnia. Najbardziej efektywna jest ekspozycja południowa przeszkleń, która zmniejsza potrzebę sztucznego doświetlania. W kontekście obecnych cen energii jest to bardzo ważny aspekt – wskazuje Michał Marcinowski, dyrektor ds. rozwoju Aluprof.

  Warto dodać, że promienie słoneczne to nie tylko darmowe źródło światła, ale również ciepła. Do efektywnych energetycznie rozwiązań skłania się dziś coraz więcej Polaków. Dobre doświetlenie i docieplenie, które można osiągnąć dzięki dużym powierzchniom szklanym, to wartość nie do przecenienia w sytuacji rosnących cen energii i surowców. W tym przypadku rozwiązania ekonomiczne okazują się być także eleganckie i praktyczne. Jeśli istnieją produkty idealne, ten na pewno jest jednym z nich.

  Latest Posts

  Najnowsze artykuły

  Polacane produkty