Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to niemiecka maszyna nowej generacji, zasilana z zabudowanych wewnątrz urządzenia akumulatorów. Służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana jest na produkcji, przy załadunku szyb i okien oraz w szczególności na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.
Glassworker GW 625-2 jako nieliczna z maszyn na rynku może przy montażach fasad podawać elementy poza obrys elewacji, automatycznie obracając je do montażu, bez konieczności ręcznej manipulacji elementami. Posiada też innowacyjną funkcję automatycznego pionowania transportowanego elementu i programowalne prędkości. Samopoziomowanie gwarantuje bezpieczny transport elementów na wzniesieniach i przy nierównościach terenu. Programowalne prędkości pracy umożliwiają natomiast indywidualne dopasowanie parametrów pracy maszyny do oczekiwań użytkownika.
Sterowanie
Zabudowany w maszynie napęd elektryczny przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia. Maszyna wyposażona jest standardowo w bezprzewodowego pilota, który umożliwia sterowanie jej ramieniem i manipulowanie zawieszoną szybą lub oknem. Z poziomu pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360o, pochylać w górę, w dół i w bok oraz przesuwać się względem osi maszyny. Możliwe są wszystkie kierunki ruchu w przestrzeni 3D. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie lub gotowych okien w otworach. Wszystkie te funkcje oferują najbardziej kompleksowe aktualnie rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.
Dostępne wersje
Maszyny nowej generacji Glassworker GW 625-2 dostępne są w 3 wariantach wyposażenia. Dostępna jest wersja ekonomiczna (lekka, bez automatycznego modułu obracania głowicą), wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i najnowsza wersja z możliwością mechanicznego odchylania szyby za pomocą bezprzewodowego pilota. Maszyny mogą być dodatkowo wyposażone w przedłużony maszt, który umożliwia swobodny montaż szyb i zadasz eń na wysokości powyżej 4 m.
Bezpieczeństwo
Glassworker wyposażony jest w innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek. Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwu-obiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła. Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.
Akumulatory
Zainstalowane nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę na maszynie na jednym ładowaniu i gwarantuje długą żywotność baterii.Takie parametry nowej generacji maszyn umożliwiają pracę zarówno na hali jak i na budowie. Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego. Maszyna Glassworker GW 625-2 produkcji niemieckiej ma zwartą i prostą konstrukcję przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum. Producent i dystrybutor maszyny firma Uplifter umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi.
Glassworker wykorzystywany był już wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce na takich inwestycjach jak KTW Katowice, West Station Warszawa Zachodnia, Smyk, Rotunda czy Varso i przy realizacji innych licznych inwestycji kubaturowych.
UPLIFTER Verwaltungs GmbH Sp .K.
03-821 Warszawa, ul. Żupnicza 17
tel. +48 22 618 27 71
info@uplifter.pl
www.uplifter.pl