19.8 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024
Art. promocyjny

  Okna PRIMO HST SKYMOTION MAX – nawet 10% więcej światła

  Twórcy SkyMotion Max nie debatowali długo nad nazwą nowego systemu, oddając pierwszeństwo wdzierającej się do wnętrza naturze. Okna HST SkyMotion Max to przede wszystkim 10% więcej światła w domu i pełna otwartość na… ruch nieba. Większe przeszklenie, unikalna konstrukcja ościeżnicy, niskie profile i obniżona szyna jezdna – to tylko kilka cech nowego produktu, podkreślanych przez projektantów z firmy WIŚNIOWSKI.

  okna Primo Hst Wisniowski
  Okna PRIMO HST SKYMOTUON MAX – nawet 10% więcej światła

  SKYMOTION MAX – PRZYJA ZNE WNĘTRZA W DOBRYM GUŚCIE

  Nie od dzisiaj wiadomo, że naturalne światło pozytywnie wpływa na nastrój. Zależność dobrego humoru od ekspozycji na światło dzienne ma związek z wydzielaniem beta-endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Nie wspominając o tak ważnej w dobie pandemii witaminie D, którą syntezujemy właśnie dzięki działaniu światła słonecznego. A ponieważ ilość światła we wnętrzach tak mocno uzależniona jest od odpowiedniej stolarki okiennej, wyboru warto dokonywać świadomie. Na co zwracać uwagę?

  Eksperci wskazują na powierzchnię przeszklenia – im większa, tym lepiej, jeśli w grę wchodzi kryterium ilościowe światła. W systemie SkyMotion Max powierzchnia szklenia stałego jest ponad 10% większa względem skrzydła przesuwnego. Niebagatelne znaczenie ma tutaj konstrukcja ościeżnicy. Dzięki swojej smukłej budowie okno pozwala uzyskać panoramiczną perspektywę otoczenia, integrując wnętrze domu z ogrodem.
  Wraz ze wzrostem wymagań rynkowych i architektonicznym trendem, do systemu okien podnoszono-przesuwnych wprowadzono szereg unikalnych zmian konstrukcji ościeżnicy – podkreśla Ireneusz Wierciak, Produkt Marketing Menadżer w firmie WIŚNIOWSKI.
  Duże przeszklenia stały się możliwe, nawet w przypadku drzwi przesuwnych HST wykonanych z PVC, czego dowodem jest system PRIMO HST SkyMotion Max. Specjalna konstrukcja umożliwia montaż szklenia bezpośrednio w ramie, co pozwala na uzyskanie dużo większej ilości naturalnego światła.

  Bezpieczne przejście gwarantują haki ryglujące w zasuwnicy okien PRIMO HST SkyMotion, które w fazie otwarcia licują się z profilem

  ZA WYSOKIE PROGI? SKYMOTION MAX – OKNA BEZ BARIER

  Nowe systemy okienne SkyMotion Max WIŚNIOWSKI wyróżnia komfortowy próg z obniżoną wysokością szyny jezdnej. W praktyce oznacza to bezpieczną granicę pomiędzy wnętrzem a tarasem – dostosowaną do potrzeb dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Obniżona wysokość szyny jezdnej pozwala uniknąć niepotrzebnych potknięć w progu okna, a tym samym chroni osoby najbardziej narażone na upadki.

  Dziecinnie prosta jest również obsługa okna PRIMO HST SkyMotion Max. Zoptymalizowany rozkład masy sprawia, że skrzydło jezdne pracuje niezwykle lekko. Otwieranie i zamykanie nie wymaga siłowania się z systemem. Lekkie i ciche domykanie to zasługa zasuwnicy wyposażonej w haki ryglujące. Ich dodatkowym atutem jest bezpieczna funkcjonalność. Haki ryglujące – w odróżnieniu od standardowych zasuwnic bolcowych – w fazie otwarcia licują się z profilem, dzięki czemu żaden niezabezpieczony element nie wystaje, a tym samym nie zakłóca powierzchni przejścia.

  Skrzydło jezdne okna SkyMotion Max pracuje niezwykle lekko

  OKNA PRZEJRZYSTE, ALE SZCZELNE

  Duża powierzchnia szklenia nie przeszkadza korzystnym współczynnikom termoizolacyjności. SkyMotion Max wyposażono w 3-szybowy pakiet. Nowy system oferuje możliwość zastosowania szkła o grubości do 54 mm i uzupełnienia pakietu szybowego o ciepłą ramkę dostępną w sześciu kolorach. Za wysoką izolacyjność termiczną odpowiada również konstrukcja progu w całości wykonana z PVC. Dzięki temu współczynnik przenikania może wynieść zaledwie 0,69 W/m2K, co jest jednym z lepszych rynkowo osiągnięć dla drzwi HST. Nowe systemy PRIMO HST SkyMotion Max WIŚNOWSKI łączą więc to, co najlepsze: design, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

  Latest Posts

  Najnowsze wpisy

  Polecane produkty