19.8 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024
Art. promocyjny

  Szklana ścianka działowa MB Harmony Office – nowość od Aluprof

  Szklana ścianka działowa MB-Harmony Office to innowacyjny produkt od producenta systemów aluminiowych Aluprof. System charakteryzuje się wysoką izolacyjnością akustyczną i jest nowością w rodzinie produktów do tworzenia wewnętrznych szklanych ścian. Rozwiązanie to służy przede wszystkim do budowy ścianek działowych szklanych jednoszybowych w przestrzeniach biurowych oraz tworzenia szklanych boksów biurowych. Ze względu na wysoką izolację akustyczną (Rw max 48 dB / Ra1 max 46 dB) sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach akustycznych, co potwierdzają przeprowadzone badania.

  System MB HARMONY OFFICE jest szybki w montażu, trwały oraz zapewniający nowoczesny design. Konstrukcja szklanych ścian jest lekka, a przy tym jej stabilność i niezawodność potwierdzono badaniami. Cały system ścianek działowych wspiera się jedynie na kilku elementach bazowych, a liczba łączników i akcesoriów zredukowano do absolutnego minimum. Kolejną zaletą tego systemu jest możliwość przygotowania materiału bezpośrednio na budowie przy użyciu mało skomplikowanego sprzętu, jakim jest np. przenośna piła.

  Konstrukcja systemu ścianek szklanych biurowych daje możliwość połączenia go ze szkłem zarówno laminowanym, jak i hartowanym. Profile aluminiowe, jakie zostały użyte w ramach tego systemu, są lekkie, a ich wysokość wynosi jedynie 31 mm. Montaż zastosowanych profili aluminiowych odbywa się bezpośrednio do podłoża. Zastosowana ościeżnica pasuje do wszystkich typów drzwi, a jej elementy połączone są za pomocą skręcanych narożników, które ułatwiają szybką stabilizację konstrukcji. Na uwagę zasługuje również intuicyjny system osadzania szkła, użycie modułowych podkładek szklenia oraz autorska kontrpłytka, która umożliwia precyzyjne pozycjonowanie zawiasów. Dzięki zastosowaniu ukrytych uszczelek przyszybowych wprowadzanych jeszcze przed montażem profili, montaż jest łatwy, a niewidoczna uszczelka podnosi estetykę tak wykonanych ścian. Wysokość szklenia tego systemu w zależności od zastosowanego typu szkła mieści się w zakresie 3200-3600 mm. Wykończenie profili możliwe jest w kolorach z palety RAL oraz palety ADEC w kolorach drewna i betonu.

  Latest Posts

  Najnowsze wpisy

  Polecane produkty