12.8 C
Warszawa
środa, 4 października, 2023
Art. promocyjny

  Walne Zgromadzenie Członków Związku Polskie Okna i Drzwi

  W czwartek 17 września odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Po konsultacjach z członkami ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w formie online.

  Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD odbywa się raz na 2 lata, a bieżące spotkanie miało charakter sprawozdawczy. Przedstawione i przyjęte zostało sprawozdanie z działań Zarządu i Rady Związku za okres 2018-2020 oraz sprawozdanie finansowe za rok 2019, które poprzedziły pozytywne opinie Komisji Rewizyjnej. Uczestnicy udzieli również absolutorium dla Zarządu Związku POiD.

  Spotkanie otworzył Janusz Komurkiewicz (Fakro), prezes Związku, a prowadził je Szymon Nadzieja (Proventuss), wiceprezes POiD, wybrany przez uczestników na przewodniczącego tegorocznego Walnego Zgromadzenia. Na sekretarza powołano Aleksandrę Komorowską, kierownika biura POiD.

  Składając sprawozdanie z działalności Związku za lata 2018-2020, Paweł Wróblewski – dyrektor zarządzający POID – przedstawił szczegółowe podsumowanie projektów, realizowanych na rzecz branży. Wśród wielu aktywności na szczególną uwagę zasługują projekty dotyczące szkolnictwa branżowego, które wpłynął znacząco na podniesienie świadomości o zapotrzebowaniu specjalistów – monterów stolarki, ale również na zwiększenie zainteresowania tym zawodem wśród młodzieży. Prace te pociągnęły za sobą kolejne działania na rzecz rozwoju działalności szkoleniowej Związku, a także rozszerzyły portfolio kanałów komunikacji. 

  Związek aktywnie włącza się w działania na rzecz propagowania ekologicznych rozwiązań w budownictwie m. in. ramach programu „Czyste powietrze”. W ciągu ostatniego roku przyspieszyły prace nad wnioskiem w sprawie wstrzymania zaostrzania parametrów charakterystyki energetycznej budynków, które zostały zainicjowane przez POiD już w 2017 roku. Do petycji dołączyły inne organizacje z branży deweloperskiej, architektonicznej, a także organizacje biznesowe, które wspólnie zaproponowały określone zmiany, mające na celu wstrzymanie konsekwencji zaostrzania parametrów w  Warunkach Technicznych 2021. Ostateczne postanowienia Ministerstwa Rozwoju zostaną opublikowane w najbliższym czasie. To tylko wybrane działania, które ewoluują i rozwijają się z roku na rok, tworząc przestrzeń do dyskusji społecznej. Szczegółowe sprawozdanie znajduje się na: https://poid.eu/2020/09/16/zawiadomienie-o-walnym-zgromadzeniu-czlonkow-poid/

  Dziękujemy wszystkim przedstawicielom firm członkowskich Związku POiD za udział w Walnym Zgromadzeniu Członków.

  Latest Posts

  Najnowsze artykuły

  Polacane produkty