19.8 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024
Art. promocyjny

  Dom otwarty na komfort – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

  Imponujące przeszklenia sięgające sufitu to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Idealnie doświetlają wnętrze, optycznie powiększają przestrzeń, a jednocześnie otwierają dom na ogród, umożliwiając korzystanie z jego uroków. Efekt zatracenia granicy między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym uzyskać można, stawiając na innowacyjne systemy drzwi przesuwnych lub harmonijkowych firmy Aluprof. Rozwiązania te stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej stolarki, stwarzając projektantom zupełnie nowe możliwości aranżacji przestrzeni, a domownikom zapewniając komfort korzystania z przydomowej zieleni.

  Dom otwarty na komfort – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

  Szklane ściany

  Duża powierzchnia przeszkleń wygląda imponująco i nowocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że poza nadawaniem budynkowi wyjątkowego, eleganckiego charakteru pełnią też funkcję użytkową. Dotyczy to zwłaszcza drzwi tarasowych, które powinny być jednocześnie bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Z tego względu tak ważne jest, by zastosowane w nich rozwiązania i materiały posiadały najwyższe parametry gwarantujące wysoką szczelność czy nośność. Wymagania te spełniają rozwiązania firmy Aluprof, z pomocą których budować można potężne szklane ściany. Wielkogabarytowe drzwi przesuwne w systemie MB-SKYLINE czy MB-SKYLINE TYPE R to innowacyjne rozwiązania umożliwiające zastosowanie drzwi o wysokości nawet do 4 metrów. Dodatkowo posiadają one ukrytą ramę, są zbudowane z wąskich profili, a widoczna szerokość połączenia skrzydeł wynosi zaledwie 25 mm. Dzięki temu przeszklenie charakteryzuje się niezwykłą lekkością i estetyką, a cała konstrukcja zyskuje elegancki, minimalistyczny wygląd. Zbudowana przy pomocy MB-SKYLINE TYPE R szklana ściana ma imponujące rozmiary, a sam system gwarantuje niezwykły komfort obsługi. Drzwi przesuwne firmy Aluprof mogą być bowiem otwierane nie tylko ręcznie, ale też automatycznie, a napędy oraz centrale sterujące można dyskretnie ukryć w profilach ościeżnicy. Systemy aluminiowe Aluprof to nie tylko wyjątkowo atrakcyjny wygląd i łatwość obsługi, ale, co szczególnie ważne w przypadku dużych przeszkleń, również odpowiednia ochrona przed stratami ciepła, osiągnięta dzięki potrójnemu szkleniu i profilom o niskim współczynniku przenikania ciepła.

  W harmonii z naturą

  Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, zewnętrznych drzwi rozwierno-uchylnych stają się drzwi harmonijkowe. Sprawdzają się świetnie w projektach z dużymi przeszkleniami, a zwłaszcza w tych, których głównym założeniem jest uzyskanie szerokiego, niczym niezakłóconego przejścia. Możliwości takie oferują drzwi harmonijkowe w systemie MB-86 FOLD LINE HD firmy Aluprof, z pomocą których zbudować można przeszklenia o wysokości skrzydeł do 3000 mm oraz szerokości od 700 aż do 1200 mm i maksymalnym ciężarze do 120 kg. Po ich złożeniu uzyskujemy wygodne przejście o dużych rozmiarach. Rozwiązania tego typu znajdą zastosowanie w przypadku tarasu, jak również w postaci ogródków restauracyjnych. Dzięki temu w okresie wiosenno-letnim w prosty sposób stworzymy naturalne przedłużenie wnętrza, bez zbędnych barier, łącząc je z terenem przyległym do budynku. Dodatkowo, wybierając z bogatej oferty progowej Aluprof opcję z niskim progiem, stworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom, osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Konstrukcje harmonijkowe firmy Aluprof z łatwością dopasujemy do potrzeb inwestora i bryły budynku. Drzwi MB-86 FOLD LINE HD mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, a ich skrzydła mogą się z nawet 8 elementów. Warto też podkreślić, że aluminiowe rozwiązania Aluprof umożliwiają budowę nie tylko standardowych konstrukcji tarasowych , ale również wersji narożnych. Daje to architektom szerokie pole manewru w tworzeniu projektów funkcjonalnych, efektownych i maksymalnie wykorzystujących przestrzeń oraz naturalne światło.

  Latest Posts

  Najnowsze wpisy

  Polecane produkty